Jméno *
Jméno
Telefon
Telefon

Manuál přípravy dat pro tisk

V zásadě je Prinect Signa Station 75 schopna zpracovávat data ve tvaru PostScript nebo PDF, jak separovaná, tak kompozitní, zhotovená na libovolném zařízení s použitím většiny známých grafických programů bez ohledu na použitou platformu operačního systému. Heidelberg doporučuje používat pro zpracování kompozitní PDF soubory, ale je možné použít i PostScripty. Separované PDF nebo PS je vhodné zpracovávat v případě, že dokument obsahuje přímé barvy. Na co nesmíte zapomenoutpřed generováním postscriptového nebo PDF souboru naleznete v níže uvedeném PDF souboru.

Hlavní zásady pro zhotovení tiskových podkladů

Jako nejvhodnější podklad pro tisk je kompozitní pdf soubor tiskové kvality. Vždy vložte do pdf použité fonty nebo převeďte písmo do křivek. Obrázky a všechny ostatní grafické prvky používejte ve CMYKu, ve stupních šedi, nebo dbejte na vložení převodových informací. Pokud použijete přímé barvy s vlastním jménem, pak pro pojmenování této barvy použijte pouze korektní znaky. Nevkládejte ICC profily a nepoužívejte OPI funkce. Dbejte na to, aby grafické prvky jdoucí na okraj čistého formátu zasahovaly alespoň 3 mm za okraj. Jména adresářů, souborů a přímých barev – při pojmenovávání používejte logických názvů, bez použití specifických českých znaků a symbolů (např.: ž,ř,ě,č,š,ť,á,í,é,#,*, /,dˇ), používejte pouze tyto znaky: a-z, A-Z, 0-9, - (spojovník), (podtržítko), .(tečka).


Logo Calamarus

V níže uvedených odkazech naleznete ke stažení logo Calamarus v barevných provedeních CMYK, PANTONE a také v černobílém provedení, vše ve formátu PDF.

Logo Calamarus (CMYK) |   Logo Calamarus (Pantone) |  Logo Calamarus (black)